top of page

Виправлення дефектів при невірному фарбуванні


У процесі фарбування різних поверхонь важливо заздалегідь поцікавитися, як досвідченим майстрам вдається позбавитися можливих промахів. При чому проблема може полягати не тільки в неправильно підібраній фарбі, її неякісному складі, а й також у неправильно підібраних інструментах, що використовуються, недотриманні рекомендацій виробника.

Найчастіше доводиться стикатися з двома найпоширенішими проблемами:

 1. Фарба пішла смугами.

 2. Фарба пішла плямами.

Необхідно уважно ознайомитися з кожною з перерахованих вище проблем, знайшовши відповідний спосіб її вирішення.


Фарба смужить: шукаємо причину

Смуги можуть з'явитися внаслідок наступного списку найпоширеніших причин:

 • Нанесення фарби у два шари, коли перший шар ще не до кінця висох. Таким чином, останній шар «розм'якшує» перший, що призводить до утворення смуг на різних ділянках.

 • Сильно розведена фарба. Green Line надає інструкцію до кожної своєї продукції, якої важливо дотримуватися, не вживаючи самостійних рішень щодо підготовки фарби до використання.

 • Різкі температурні перепади, підвищений рівень вологості. Перед використанням фарби потрібно ознайомитися з інструкцією її застосування: при яких температурах і вологості слід наносити матеріал.

 • Відсутність попередньої підготовки поверхні. Якщо своєчасно не заґрунтувати поверхню, рідка частина фарби вбирається в пористу структуру, а густа дає розшарування.

 • Неякісні інструменти – щітки, валики.

Щоб унеможливити подібні проблеми, найбільш підходящим рішенням є фарба Fasad PREMIUM. Але при ігноруванні всіх рекомендацій виробника майстри можуть зіткнутися з проблемою появи смуг на окремих ділянках.

З метою позбутися таких дефектів, потрібно дочекатися повноцінного висихання фарби, після чого слід знову перешпаклювати поверхню. Крім того, при нанесенні фарби варто дотримуватись «правила мокрого краю»: під час фарбування кожен наступний мазок потрібно наносити в мокрий край попереднього.


Фарба лягла плямами: що робити?

При фарбуванні стін та стелі фарба іноді лягає плямами. Це може відбуватися з таких поширених причин:

 • Застосування дуже густої консистенції. Виробник в інструкції вказує оптимальний спосіб, як розвести фарбу перед початком роботи. В іншому випадку не вдасться отримати рівномірний шар.

 • Недостатньо якісна процедура підготовки поверхні. Перед початком фарбування поверхню потрібно обов'язково вирівняти, позбутися тріщин, відколів. Не менш важливою умовою є нанесення ґрунтовки, щоб знизити поглинаючі здібності поверхні.

 • Занадто повільне фарбування. Фарбувати стіни чи стелі потрібно максимально швидко, щоб перший мазок не встиг повністю висохнути перед нанесенням другого. Внаслідок зволікання матеріал швидко висихає, а тому з'являються плями.

 • Неправильно підібраний інструмент. Наприклад, для фарбування гладких поверхонь варто відмовитися від ворсистих валиків.

 • Погане освітлення у приміщенні. Недостатня кількість світла призводить до погано профарбованих ділянок.

Що можна зробити, якщо процес фарбування поверхонь підійшов до свого логічного завершення, але під час висихання були помічені плями? Насамперед потрібно ошкурити стіни із застосуванням наждакового паперу, після чого слід видалити залишки пилу. На основу наносять шар ґрунтовки, залишаючи її до повного висихання. Тільки після всіх маніпуляцій можна знову приступати до повторного фарбування поверхні, враховуючи вищезгадані рекомендації, щоб знову не допустити подібних помилок.


5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page