Калькулятор витрат фарби

Новинка! ПК «Поліпласт» пропонує Вам Декоративну структурну акрилову фарбу « Structure»   Готова до застосування пастоподібна структурна...
Новинка! ПК «Поліпласт» пропонує Вам новий продукт для захисту міжплиточних швів . Це Протигрибковий гідрофобний...

Цікаві статті та рекомендації

Питання що найчастіше виникають при виборі та використанні водоемульсійної фарби

Який тип валика використовувати при фарбуванні водоемульсійними фарбами?

Валики ідеально підходять для фарбування великих площ . Вони легкі і швидкі в застосуванні. Існує кілька типів валиків для різних видів робіт: поролоновий , велюровий і хутряний, з різною довжиною ворсу - короткий, середній і довгий. Ваш вибір валика фактично залежить від сорту фарби , яку Ви використовуєте. Коротковорсовий велюровий валик ідеально підходить для більшості емульсії. Средневорсовие овчинний валик ідеально підходить для робіт по шпалерах . Поролонові валики не рекомендуються для нормальних емульсійних фарб , оскільки їх губчаста структура створює повітряні бульбашки на барвистій плівці , які потім лопаються, залишаючи нерівну поверхню на фарбі .

 

Як пофарбувати свіжу штукатурку ?

Свіжу штукатурку необхідно повністю просушити (не менше 3 -х діб) . Хорошим показником її сухості служить рівномірний рожевий колір по всій поверхні. Мокра штукатурка має темно -бежевий колір. Тонка гіпсова плита висохне досить швидко , залежно від пори року. Однак , традиційні тверді конструкції можуть сохнути кілька тижнів , особливо якщо холодно або волого. Для найкращого результату свіжу штукатурку рекомендується пофарбувати грунтовкою глибокого проникнення Green Line Ultraв один шар. Потім можна покрити універсальною акриловою фарбою Premium VD-Ultra silk або Силіконовою фарбою Silicone water-dispersion.

 

Чому покриття фасадів повітропроникними фарбами ( пропускають водяну пару ) має сенс ?

Немає фасадів , які б не мали дефектів ( волосовин тощо) У таких місцях волога може проникати у фасад. Тому в періоди сухої погоди основа повинна мати здатність швидко висихати знову. Таким чином запобігають ушкодження , наприклад , відшаровування . Крім того , суха підстава забезпечує кращий захист від таких шкідливих мікроорганізмів , як водоростей і грибка.

 

Наскільки повітропроникним є покриття силіконовою фарбою ?

Силіконова фарба являє собою покриття , подібне мінеральному і тому володіє такою ж повітропроникністю ( проникністю водяною парою ) , як і силікатні і вапняні фарби. Причиною є мікропориста структура , що не перешкоджає газопроникності . Згідно з європейським стандартом EN ISO 7783-2 , що передбачає три категорії щільності дифузійного потоку водяної пари силіконова фарба відноситься до категорії 1 ( з високою проникністю ) .

 

Чому властивість силіконової фарби пропускати водяну пару і одночасно відштовхувати воду (ефект «лотоса» ) є таким вигідним?

Проникність водяної пари забезпечує « дихання» кладки , водовідштовхувальний ефект запобігає вбиранню вологи. Завдяки поєднанню цих двох властивостей силіконові фарби являють собою саму високоякісну систему покриття фасадів і володіють вкрай високими довговічністю і ефектом відштовхування забруднень.

 

Як довго силіконова фарба зберігає свій водовідштовхувальний ефект?

Водовідштовхувальний ефект силіконових фарб проявляється в самих різних погодних умовах (дощ , сніг і т. п. ) і зберігається на весь термін служби покриття . Досконалість зовнішнього вигляду фасаду таким чином зберігається на багато років.

 

Чи означає водовідштовхувальний ефект (ефект лотоса ® ) те ж саме, що і водостійкість ?

Водовідштовхувальний ефект проявляється, зокрема , в сиру погоду : силіконова фарба відштовхує краплі води , завдяки чому запобігає утворенню стоячої води . Крім того , цей ефект також забезпечує відповідну водостійкість . Водостійкість демонструється тим , що стояча вода навіть з часом не проникає в основу .

 

Чому силіконова фарба - така довговічна ?

Невелике поглинання води при одночасній високій повітропроникності - тому силіконова фарба так довговічна. За це відповідає сполучна засіб - силіконова смола , яка утворює міцну гідрофобну ( водовідштовхувальну ) сітку і одночасно має мінеральну природу , як кварц .

 

За допомогою якого покриття фасадів можна запобігти ураження грибком , пліснявою і водоростями ?

Сухі фасади не так сприйнятливі до ураження грибками , цвіллю і водоростями , як сирі . Мінеральноподібні покриття не так сприйнятливі , як термопластичні . Силіконова фарба є мінеральнооподобним , що не термопластичним покриттям, що захищає фасади від вологи і , тим самим , від ураження мікроорганізмами. Для фасадів , особливо схильні до попадання на них вологи , є, силіконова фарба зі спеціальними захисними властивостями проти мікроорганізмів.

 

Чи можна наносити силіконові фарби на свіжу ( мінеральну ) штукатурку фасадів ?

Свіжу штукатурку фасадів , як правило , можна пофарбувати тільки після її затвердіння ( карбонатізаціі ) , для чого зазвичай потрібна повторна установка лісів. Силіконові фарби , навпаки , можна нанести вже на свіжу мінеральну штукатурку , так як вони мають високу проникність СО2і не роблять негативного впливу на процес карбонатізаціі (перевірка проникності CO.2)

 

Чи можна наносити силіконові фарби безпосередньо на уражені солями фасади ?

Уражені солями підстави потрібно принципово спочатку піддати ретельній санації : тобто , в достатній мірі видалити підставу , нанести оздоровчу штукатурку і силіконову грунтовку. Тільки після цього можна наносити покриття силіконової фарби.

 

Чи можна без ускладнень нанести інший матеріал на силіконову фарбу ?

На силіконових фарбах схоплюються всі покриття , що містять змочувачі ( дисперсійні і силіконові фарби , але не силікатні і вапняні фарби).

 

Чи потрібно видалити стару силіконову фарбу до нанесення нового покриття ?

Ні. Спочатку потрібно всього лише очистити фасад , видалити з нього незакріплені частки і , в ідеальному випадку , нанести на нього силіконову грунтовку. Те ж саме стосується старих мінеральних покриттів ( силікатні , органо- силікатні і вапняні фарби).

 

Чому варто використовувати силіконову фарбу замість більш дешевих альтернатив ?

Якість фарби для фасадів виражається періодом , протягом якого вона захищає фасад від зовнішніх впливів і зберігає її бездоганний зовнішній вигляд. По цих позиціях силіконова фарба забезпечує зразковий ефект - що в довгостроковому відношенні явно економічніше.

 

Що трапиться , якщо розбавити акрилову емульсійну фарбу водою ? Чи зменшує це стійкість фарби ?

При розведенні фарби водою , насправді , розбавляється твердий вміст фарби. В результаті фарба не утворює плівки бажаної товщини. Товщина плівки дуже важлива для стійкості фарби . При цьому робочі характеристики фарби знижуються. Фарба може втратити криючу здатність .

 

end faq

Цікаві статті

Декоративне оздоблення стін: Техніка нанесення фарби губкою

Однотонним гладких поверхнях легко додати чудовий мерехтливий ефект, обробивши їх за допомогою губки. Така техніка дуже проста у виконанні і ідеальна для обробки великих поверхонь. Однак її також можна використовувати для декорування окремих елементів меблів чи інших предметів. Отже, починаємо освоювати техніку нанесення фарби за допомогою губки.

Матеріали та інструменти

 • Водно-дисперсійна фарба (бажано латексна, щоб згодом поверхню можна було мити)
 • Валик
 • Ванночка для фарби
 • Губка
 • Аркуш паперу
 • Рукавички

Чому ми обрали емульсійну латексну фарбу? Вона проста у використанні, не пахне і коштує не надто дорого. Врахуйте, що на результат оздоблювальних робіт впливає також вибір губки, найкраще виконувати роботу натуральною морською губкою.

Підготовка

Перш ніж приступити до фарбування, краще перевірити, чи добре поєднуються вибрані вами кольори. Для цього нанесіть фарбу на лист паперу або шматок шпалер і прикладайте зразки до стіни. Забарвлювані стіни повинні бути рівними, без бруду і пилу. Обов'язково добре підготуйте поверхні до фарбування.

Процес

Налийте трохи фарби в ванночку.

Промокніть валик у фарбі і добре відіжміть, щоб вона не капала і не текла.

Нанесіть основний шар фарби на стіну.

Дайте поверхням просохнути пару годин.

Підготуйте губку до роботи, для цього просочіть її водою і відіжміть.

Налийте в чисту ванночку фарбу для другого шару.

Злегка промокніть губку у фарбі. Щоб фарба не капала, і виходили рівномірні відбитки, губка повинна бути практично сухий.

Притисніть губку до краю піддону або промокніть папером, щоб позбавиться від надлишків фарби.

Починайте обробку з верхньої частини стіни, легко притискайте губку до поверхні.

Дайте просохнути другому шару.

Добре промийте губку і підготуйте фарбу для третього шару.

Після цього наносимо губкою третій шар фарби, причому намагаємося заповнити проміжки між відбитками першого шару. Основний шар також повинен трохи просвічувати.

Якщо ви використовуєте один колір, відбитки краще розташовувати ближче одна до одної, щоб шар був рівномірним. Якщо ж кілька кольорів, тоді навпаки трохи зміщайте відбитки по відношенню один до одного. Уникайте накладення відбитків один на одного, особливо в кутах і поруч із дверима. Періодично повертайте губку для зміни малюнка.

Важливо!

Щоб не бруднилися суміжні зони, губку можна використовувати лише на третьому етапі роботи. На другому ж етапі поверх основного шару фарбу наносите пензлем. Потім видаліть надлишки свіжої фарби: просто промокніть її чистою губкою.

 

Дефекти зовнішніх лакофарбових покриттів і способи їх усунення

Ефект « крокодилової шкіри » - це візерункове розтріскування на поверхні лакофарбового покриття , схоже на крокодилячу шкіру.

Можливі причини :


• нанесення твердого нееластичного покриття , наприклад , алкідної емалі на еластичну акрилову грунтовку ;
• нанесення верхнього шару раніше, ніж висохне нижній ;
• природне старіння масляних фарб при коливаннях температур;
• неправильний підбір матеріалу для даних кліматичних умов;
• перепади температури мають занадто велику амплітуду і різкий характер для даного покриття .
Вирішення проблеми:

Стара фарба повинна бути повністю зчищена . Наносити слід тільки якісні лакофарбові матеріали , адаптовані для даних кліматичних умов , які пропонують відомі на сучасному ринку виробники ЛФМ.

Розтріскування з лущенням - розщеплення , принаймні , одного шару покриття , що приводить до його повного пошкодження . На ранніх стадіях виглядає як дефект « крокодилової шкіри » , а потім відбувається лущення фарби.

Можливі причини :

• несумісність фарб веде до втрати адгезії ;
• нанесення водорозчинною латексної фарби поверх трьох або чотирьох шарів старої алкідної або масляної фарби може викликати «підняття » старого покриття над підкладкою.
Вирішення проблеми:

Нанесіть ще один шар алкідної або масляної фарби або повністю видаліть стару фарбу , ретельно підготуйте поверхню , ошкуривши і загрунтувавши ті ділянки , де це необхідно , а потім нанесіть шар високоякісної латексної фарби.

Цвіль  коричневих , чорних або сірих плям на поверхні покриття або ущільнюючого складу через присутність грибка , який росте на плівці лакофарбового покриття або на іншому органічному матеріалі.

Можливі причини :

пофарбовані  вологі ділянки , які мало або зовсім не висвітлюються сонцем ( тому найбільш уразливі північні стіни і нижні частини карнизів ) ;
• використання низькоякісної фарби , в складі якої недостатньо добавок , що перешкоджають утворенню цвілі ;
• нанесення фарби на підкладку або покриття , в яких вже присутній цвіль ;
• поверхня деревини не була загрунтована перед фарбуванням .
Вирішення проблеми:

Перш за все треба переконатися , що зміна кольору сталося насправді через цвілі , а не через забруднення . Обробіть це місце розчином хлорки , почекайте 5 хвилин і промийте. Якщо темна пляма зникло , значить , це , швидше за все , цвіль.

Видаліть всю цвіль за допомогою розчину хлорки (одна частина хлорки на три частини води) , залишивши його на поверхні протягом декількох хвилин , потім змийте . Не забудьте надіти гумові рукавички для захисту рук і не допускайте попадання розчину в очі. Ретельно очистіть поверхню розчином миючого засобу від бруду та інших органічних речовин , на яких може рости пліснява , вручну або за допомогою промивного апарату . Промийте поверхню , а коли вона висохне , нанесіть один або два шари високоякісної акрилової латексної фарби, яка містить більшу кількість добавок , що перешкоджають утворенню цвілі , і тому краще захищає поверхню , ніж масляні або алкідні фарби .

Виникнення зморшок - створює ефект глибокої зморщеною шкірки на поверхні.

Можливі причини :

• фарба нанесена дуже товстим шаром (цей дефект виникає частіше при використанні алкідних або масляних фарб) ;
• фарбування нагрітої поверхні або в дуже жарку погоду;
• вплив на невисохлу фарбу дощу , роси , туману або підвищеної вологості ;
• нанесення верхнього шару фарби на не висохлою до кінця перший шар ;
• фарбування забрудненої поверхні .
Вирішення проблеми:

Відскребіть або обробіть шкіркою підкладку , щоб видалити зморщене покриття . Нанесіть рівний шар високоякісної фарби. Перш ніж наносити верхній шар , переконайтеся , що перший шар або грунтовка повністю висохли . Наносите фарбу , слідуючи вказівкам виробника (рекомендовані два тонких шару краще , ніж один товстий ) . Якщо фарбування ведеться в дуже жарку , холодну або вологу погоду , дайте фарбі додатковий час для висихання.

Дефекти внутрішніх лакофарбових покриттів і способи їх усунення
Розтріскування / лущення - розщеплення принаймні одного шару покриття в результаті старіння . На ранніх стадіях проявляється у вигляді волосяних тріщин , на більш пізніх - відбувається відшаровування окремих шарів.
 
Можливі причини :

• використання низькоякісної фарби з недостатньою адгезією і еластичністю покриттів;
• сильне розведення і нанесення фарби дуже тонким шаром ;
• недостатня підготовка поверхні або нанесення фарби на необроблену поверхню деревини без шару грунтовки ;
• надмірне затвердіння і підвищення крихкості алкідних покриттів в міру того , як відбувається старіння .
Вирішення проблеми:

Видаліть шелушащуюся фарбу ,що полущилася ,скребком або дротяною щіткою , обробіть поверхню шкіркою . Якщо лущення торкнулося кілька шарів фарби , можна використовувати поро заповнювач . Поверхня деревини перед перефарбуванням потрібно загрунтувати .

У будь-якому випадку використовуйте тільки високоякісні фасадні акрилові фарби , грунтовки , емалі та лаки .

Цвіль - утворення чорних , коричневих або сірих плям на поверхні фарби або герметика.

Можливі причини :

• тепло і вологість (наприклад , у ванних кімнатах , кухнях , пралень ) ;
• використання алкідною , масляної або низькоякісної латексної фарби;
• дерев'яна поверхня не була загрунтована перед фарбуванням ;
• фарбування поверхні , з якою не повністю вилучена цвіль.
Вирішення проблеми:

Спочатку перевірте , чи дійсно це цвіль. Капніть розчином хлорки на уражену ділянку . Якщо плями зникли , то це , швидше за все , цвіль. Видалити її за допомогою розчину хлорки (одна частина хлорки на три частини води). Не забудьте про заходи безпеки : надягніть рукавички і бережіть очі . Ретельно промийте поверхню.

Щоб запобігти подальшому утворення цвілі , нанесіть верхній шар високоякісної акрилової латексної фарби. Зазвичай в цих фарбах міститься достатня кількість добавок проти цвілі , що запобігає її освіту. Якщо необхідно , очистіть всю поверхню розчином хлорки або миючого засобу. Подумайте про встановлення витяжних вентиляторів у приміщеннях з підвищеною вологістю.

 

Рекомендації з нанесення фактурних фарб

Водно -дисперсійні фактурні фарби можна наносити на нові і раніше пофарбовані поверхні - бетонні , гіпсокартонні , цегляні , дерев'яні .
1 . Підготовка поверхні
Поверхня повинна бути чистою , сухою , без ознак грибкових уражень .
Фактурні фарби наносяться відносно товстим шаром , тому при їх застосуванні пред'являються підвищені вимоги до міцності поверхні . Старі оі потріскані шари лакофарбових покриттів необхідно видалити.
При нанесенні на поверхню , раніше забарвлену масляною фарбою , необхідно зняти стару фарбу в місцях задирів , відшарувань . Ділянки , на яких олійна фарба щільно тримається на стіні , ощкурити.
2 . Шпатлювання
Перед фарбуванням водно - дисперсійними фарбами необхідно використовувати шпаклівки на водній основі. Покриття на основі фактурних фарб можуть приховувати невеликі дефекти - тріщини , відколи, тому що завдяки своїй еластичності , можуть наноситися товстим шаром (до 10 мм). Тому необхідно вирівнювання тільки великих дефектів поверхні .
3 . Грунтування
Після шпатлювання і перед фарбуванням необхідно загрунтувати поверхню стіни. Це вирівняє всмоктує здатність , поліпшить адгезію і збільшить термін служби лакофарбового покриття. Для грунтування перед застосуванням фактурних фарб на водній основі рекомендується грунт глибокого проникнення "Green lane Ultra".

4 . Нанесення фактурної фарби
Перед використанням фактурну фарбу необхідно ретельно перемішати. При необхідності допускається розведення чистою водою , але не більше ніж на 10%. Щоб уникнути появи непрофарбованих ділянок можливе нанесення фонового шару водно -дисперсійної акрилової фарби, колерованной в тон фактурної фарби. Фактурні фарби наносяться в один шар. Візерунок створюється структурним валиком , шпателем , гребінкою , натуральною губкою або методом пневматичного розпилення.

При нанесенні фактурних фарб спочатку рекомендується рівномірно нанести фарбу на стіну пензлем або шпателем , а потім вирівняти і додати малюнок поверхні валиком , гребінкою , або натуральною губкою. Нанесення покриття «Короїд » на основі фактурної фарби складніше: постійно змочуючи шпатель , необхідно розрівняти фарбу на поверхні стіни , а потім тефлоновим шпателем акуратно протягувати зерна наповнювача , створюючи борозенки.
 
Зовнішній вигляд фактурного покриття в істотній мірі залежить від інструментів і технологічних прийомів нанесення , але також на нього впливає склад фарби. Фактурна фарба с зерном 1 мм утворює покриття з грубим високим рельєфом. Фактурна фарба с зерном – 0,5 мм найбільш еластична , вона може наноситися на поверхню будівель шаром до 15 мм. Обидва покриття приховують навіть суттєві нерівності поверхні . Витрата їх може досягати 1,5 кг/м2.
Фактурна фарба з більш гладкою структурою зазвичай наноситься шаром до 300 мкм , її витрата при нанесенні таким шаром 500-800 г/м2.
 
Час висихання текстурних фарб залежить від товщини шару , яким вони нанесені . Через 6-8 годин при температурі 20 ± 2 С і вологості не більше 70 % поверхню , пофарбована структурною фарбою , може витримувати середні атмосферні опади. Остаточні властивості матеріал набуває через тиждень.

 

Як підібрати кольори фарби для інтерьеру

Здавалося б , хіба складно взяти і пофарбувати стіну в два кольори ? Заявляю з усією відповідальністю - так, дуже складно. Причому складність полягає не стільки в процесі фарбування , скільки в підборі відтінку , співвідношення вже вибраних кольорів , якості самої фарби і , саме основне , доречності такого рішення в даній ситуації. Фарбування стін всього в два кольори це, можна сказати , дуже серйозна і складна задача для дизайнера . Складність полягає саме в малій кількості тонів.
Погодьтеся , завжди легше внести різноманітність і одночасно гармонію у ваше житло , маючи більше варіантів . У цьому випадку буде набагато більше можливостей! А в нашому випадку завдання полягає в тому , щоб при мізерному виборі домогтися гармонії , доречною саме в цій кімнаті , і домогтися того , щоб таке поєднання кольорів відповідало запитам і потребам тієї чи іншої людини , тобто , колір став монохромним .

 

Коли і де доречно фарбувати стіну в два кольори

Для того щоб відповісти на це питання , давайте для початку відповімо на таке питання : « Для чого я фарбую стіну двома відтінками ? ». Якщо такий спосіб фарбування стін потрібен вам для того щоб стіна вписувалася в дизайн кімнати , то давайте говорити далі . А якщо ви хочете зробити панелі іншим кольором , то ця стаття не для вас.
Кожен мисливець бажає знати ... Чи знайома вам така фраза: «Кожен мисливець бажає знати , де сидить фазан ». Ця фраза не має абсолютно ніякого відношення до птахів сімейства куркоподібних, ні, тим більше , до полювання на цих птахів. У цій фразі зашифровані назви основного спектру кольорів по довжині хвилі.
Давайте спробуємо в цьому розібратися. Для початку розшифруємо :

 • кожен - червоний;
 • мисливець - оранжевий;
 • бажає - жовтий ;
 • знати - зелений ;
 • де - блакитний;
 • сидить - синій ;
 • фазан - фіолетовий.

Ці кольори розташовані в міру спадання світлової хвилі. Якщо довжина хвилі для червоного становить від 780 до 620 нанометрів , то довжина хвилі фіолетового складає вже від 450 до 380 нанометрів. Тобто , один колір плавно переходить в інший . Ви бачили веселку ? Так от там кольору саме так і розташовані.
А ось британці обмежують цей спектр шістьма кольорами. У них немає блакитного . Просто укладають його в спектр синього кольору. Ми недарма згадали про спектр з шести кольорів . Завдяки цьому спектру можна визначити інше співвідношення кольорів - найбільш контрастне їх поєднання . Якщо намалювати шестикутну зірку і на вістрі кожного променя залишити колір по його довжині хвилі , то провівши перпендикулярну лінію від кожного кольору , ми вийдемо на самий контрастний для нього відтінок.

 • червоний - зелений ;
 • помаранчевий - синій ;
 • жовтий - фіолетовий.

Завдяки цим викладкам нам буде набагато легше моделювати поєднання кольорів.
Наприклад , уявіть собі стіну , по діагоналі розділену на два кольори , один з яких червоний , а інший - зелений. Погодьтеся , що таке поєднання буде притягувати погляд. А тепер уявіть ту ж поверхню , але вже розділену по діагоналі на зелений і жовтий. Якщо відтінки будуть ненасиченими , то ви і не відразу зверніть увагу на те , що стіна пофарбована у два кольори . У першому випадку стіна у нас на першому плані , а в другому випадку може бути заднім планом або фоном для картин , фресок і тому подібному .


Як підібрати кольори для інтер'єру

Вибираючи поєднання кольорів для фарбування стіни , важливо враховувати кілька факторів . Насамперед - психологія тієї чи іншої людини . А потім цільове призначення кімнати ( кухня , спальня , дитяча , робочий кабінет і т. д.) , освітленість стіни (багато в чому залежить від вікон, що знаходяться на протилежній стороні) і , нарешті від того , хочемо ми зменшити або збільшити візуальний простір кімнати.

Вплив кольору на нас

Зелений колір заспокоює
Якщо ми хочемо оформити житлову кімнату , то , перш за все нам необхідно домогтися спокою. Як ви думаєте , який колір найбільше надає заспокійливу дію ? Безумовно , зелений. Його найбільше в природі. Близький до нього по спектру жовтий теж буде діяти заспокійливо .
Переважання червоного буде доречним в їдальні. Цей колір буде сприяти вашому травленню. У червоного є ще одна особливість - він візуально зменшує простір.


Жовтий колір допомагає зосередитися

Допоможе зосередитися вам жовтий колір. Безумовно , його місце у вашому робочому кабінеті , тільки не переборщіть з яскравістю і насиченістю , щоб не відволікав . У робочому кабінеті краще уникати синіх відтінків - вони знижують гостроту зору.
Вибираючи колір для дитячої кімнати важливо пам'ятати , що діти дуже ніжні , відповідно і їх слід вибирати більш ніжними. Це рожевий , блакитний або жовтий.
Якщо взяти чорний , сірий і білий кольори , то їх можна комбінувати один з одним у будь-якому поєднанні і в кімнаті з будь-яким цільовим призначенням . Вони нейтральні , тому не будуть дратувати або відволікати вас від чого-небудь. Але і в цих поєднаннях домінуючу роль краще віддати білому кольору , так як сірий або чорний у великій кількості будуть негативно позначатися на нашому настрої .
Як поєднувати кольори
У нас вже є певні знання, що стосуються кольорів та їх застосування . Тепер давайте спробуємо підібрати один до іншого. Важливо усвідомити для себе просту істину про те , що контрастне поєднання відтінків негативно вплине на гармонію приміщення. Вони описані вище на прикладі англійської розташування спектра і шестикутної зірки.
Ось деякі приклади вдалих поєднань :

 • бежевий - жовто -коричневий ;
 • коричневий - білий ;
 • темно - коричневий - пісочний ;
 • світло - бежевий - кремовий;
 • темно -синій - темно -коричневий ;
 • жовто - коричневий - бежевий.

Не варто поєднувати синій колір з сірим. Це занадто офіційно. Синій є холодним і тому краще поєднувати його з чорним.

Теплі і холодні кольори
Ви ніколи не помилитеся , якщо фарбуватимете стіну в два однорідних кольору з різними відтінками або в два кольори , наступних один за одним в колірній гамі.
Слід враховувати , що при поєднанні двох кольорів -якої з них має домінувати . Це може бути як теплий , так і холодний .
Холодні кольори:

 • синій ;
 • блакитний;
 • зелений ;
 • їх відтінки.

Теплі кольори:

 • червоний;
 • оранжевий;
 • жовтий ;
 • їх відтінки.
 • сусідні кольори

Але не все так просто , як написано в цих невеликих колонках з переліком квітів . Температура кольору може кардинально змінитися , залежно від сусідства. У спектрі ми побачили , що фіолетовий має найкоротшу довжину хвилі і , отже , стоїть на останньому місці. Але кольори розташовуються не в стовпчик , а по колу. Так от , якщо фіолетовий поєднувати з синім ( холодним ) кольором , то фіолетовий теж стане холодним . Але якщо пофарбувати стіну в фіолетовий і червоний , то той же фіолетовий виявиться теплим .
Вплив кольору на розмір приміщення

Вибір залишається за вами
Будь-який колір , яким ви фарбуватимете кімнату , будь-яким чином ілюзорно змінить розмір пофарбованого приміщення. Завдяки їм , ваша кімната може стати більше , просторіше , а з іншого боку колір допоможе зменшити розміри кімнати , щоб знаходиться там не відчував себе незатишно.
« Холодні» завжди здаються нам більш віддаленими , тому переважання синього , блакитного або зеленого відтінків візуально збільшить приміщення .
Теплі кольори для нашого ока здаються розташованими ближче , тому перевага червоного , оранжевого або жовтого відтінків зробить нашу кімнату більш компактною і , як наслідок , більш затишною.
висновок
Те , що ми зараз з вами розглянули не більше ніж короткі інструкції по збірці декількох окремих фрагментів пазлів. А для того щоб побачити всю картину , необхідно зібрати всі фрагменти разом , тепер залишається включити фантазію і ... сподіваюся , загальна картина , створена вами , буде привабливою

 

Як правильно пофарбувати фасад

Важливо: перевірка основи!

Перевірте фасад. Якщо основа легко стирається, запорошується або якщо Ваша рука фарбується у білий колір - це означає, що вона є крейдяною. Несну здатність основи можна перевірити за допомогою тесту з клейкою стрічкою (скотча). На тестовану поверхню за допомогою різака потрібно нанести декілька легких подряпин, добре розтерти малярний креп, а потім швидким рухом відірвати клейку стрічку. Якщо до скотчу приклеїлись часточки фарби, то це погана основа для фарбування, її потрібно видалити. Ще один тест: Якщо Ви нігтем можете пошкребти по основі і вона не обсипається та не кришиться, то така основа має гарну несну здатність.

Зачищення основи

Будь-яка основа має бути чистою, сухою, без пилу. Радимо очистити поверхню спочатку сухою, а потім змоченою у воді щіткою. Підготувати основу можна також за допомогою мийки високого тиску. Мох та іншу рослинність слід видалити перед початком робіт сухою щіткою або відповідним розчином. Порада: фарбування фасаду краще робити не на драбині, а на будівельному риштуванні.

Замазування щілин

Всі щілини, плями та шпарини потрібно обов'язково зарівняти. Для захисту оточуючої поверхні та предметів від забруднення, радимо використати захисну плівку.

Тестування та грунтування вбираючої здатності

Для тестування вбираючої здатності використовується волога губка. Якщо вода поглинається, то основу можна грунтувати. Рясно нанесіть грунтівку пензлем або малярною щіткою. Після цього можна починати фарбувати. Не радимо фарбувати, якщо на фарбовану поверхню потрапляють прямі сонячні промені.

Спочатку кути

Спочатку фарбуємо кути. Виступи та архітектурні елементи можна пофарбувати в інший колір, щоб розмістити акценти.

 

Перший та проміжний прошарк фарби

Перший та проміжний прошарк фарби слід наносити фасадною фарбою; ці прошарки можуть бути дещо світлішими, для цього фарбу треба розвести водою на 5-15 %. Для підвищення стійкості можна додати до фарби фунгіцид або альгіцид. Такі концентрати запобігають появі плісняви та водоростей.

Остаточний прошарк фарби: хрестоподібне нанесення

Остаточний прошарк слід нанести нерозведеною фарбою у три етапи: спочатку валиком уздовж, потім поперек та ще раз уздовж. Для забезпечення найбільш високої покривності фарбування виконується за принципом "вологим по вологому". 

 

Як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою?

Незважаючи на те , що для обробки стелі зараз є безліч різних рішень , фарбування стелі, як і раніше, залишається найпопулярнішим видом обробки . Чим привабливий цей вид обробки ? Тим , що він дешевий , його можна зробити своїми руками і звичайно ж хороший результат - правильно пофарбована стеля виглядає не гірше , а часом і краще більш дорогих способів обробки. Для цього достатньо лише , в точності дотримати технологію забарвлення і вибрати відповідну фарбу .

Що стосується вибору фарби , то найчастіше для фарбування стелі вибирають водно - дисперсійну фарбу або як її ще часто називають - « водоемульсіонка ». У цієї фарби безліч переваг - вона чудово виглядає , не токсична , швидко сохне , при необхідності легко змивається та ін. Тому давайте уважно розберемо питання , як пофарбувати стелю водоемульсійною фарбою і уникнути помилок при цьому .

 

 

Підготовка до фарбування стелі

Перед початком робіт , запасіться наступними матеріалами та інструментами :

-будівельна драбина ;

-малярні валики і лоток для фарби ;

-малярні кисті різного розміру ;

-наждачний папір;

-водоемульсійна фарба;

-поліетиленова плівка або газети.

Щоб не забруднити речі та меблі в кімнаті , її краще звільнити і винести з неї все зайве. Те , що винести не представляється можливим або достатньо клопітно , вкриваємо поліетиленом або газетами і фіксуємо скотчем.

 

Шпаклювання стелі для її вирівнювання

 

 

Перед тим , як приступити до фарбування , давайте з'ясуємо , як підготувати стелю для цієї роботи. В незалежності від того , з чого зроблена стеля , вона все одно покрита шпаклівкою . І чи знаходиться під шпаклівкою гіпсокартон , або підставою для шпаклівки служить бетонна плита - вимоги будуть одними і тими ж - фарба повинна добре лягати і триматися , тому необхідна певна підготовка до фарбування стелі.

Для того , щоб пофарбована стеля мала дзеркальну поверхню , останній шар покриття повинен бути з фінішної шпаклівки типу сатенгипс . Останній шар повинен бути добре відшліфований , на ньому не повинно залишатися борозенок і тріщин. Якщо до того застосовувалася якась фарба , необхідно переконатися , що наступний шар , який ми хочемо на неї нанести , буде на ній триматися і не будуть проступати плями іншого кольору.

Якщо до нашого фарбування стеля вже була пофарбована у темний колір , то можна зробити пробні штрихи , щоб переконатися в тому , що наша фарба здатна перекрити стару , і та не буде проступати . Бувають випадки , що навіть 5 шарів не в змозі перекрити старий шар - все одно проступають плями. Якщо ви розумієте , що після двох -трьох шарів не досягається бажаного результату , то шар старої фарби необхідно видалити скребком . Після цього стелю необхідно відшліфувати.

Небезпечні також жирові плями будь-якого походження . Деякі жирові плями зафарбувати практично неможливо! Жирова пляма може проявитися навіть через тиждень після висихання фарби ! Отже , фарбування стелі повинно проводитися тільки після їх видалення , навіть якщо для цього доведеться відбивати весь старий шар шпаклівки і шпаклювати заново.

Тепер про найважливіше . Перед фарбуванням на стелю необхідно нанести шар грунтовки і дати їй висохнути. Для цього зазвичай використовують Грунтовкою глибокого проникнення Green lane Ultra. Грунтовка , нанесена на поверхню , утворює захисну плівку , яка не дозволяє фарбі вбиратися і сприяє її економного витраті .

Більше того , грунтовка зчіплює шар пилу , який завжди утворюється при шліфуванні поверхонь . Завдяки цьому ефекту фарба не буде відставати і тріскатися. Але це не означає , що після шліфування стелі можна відразу наносити шар грунтовки. Спочатку стелю необхідно протерти від пилу. Робити це найкраще щіткою для прибирання підлоги - і зручно , і ефективно.

 

Вибір фарби

Купуючи водоемульсійну фарбу для ремонту , переконайтеся , що її вистачить на всю поверхню стелі (витрата фарби зазвичай вказаний на тарі ) . Це дуже важливо , тому що не факт , що потрібна фарба , якщо її не вистачить , опиниться в магазині , а фарби навіть одного кольору від різних виробників змішувати не можна - відтінок фарби буде іншою. Крім того , купуйте фарбу з невеликим запасом - краще перестрахуватися , ніж потім мучитися .

Спробуйте проконтролювати таку ситуацію: ви входите в кімнату з метою огляду її дизайну. Куди спрямовується ваш перший погляд ? Правильно , на стелю. А якщо врахувати той фактор , що від першого враження залежить загальне враження , те, що людина побачить на стелі , помітно вплине на його ставлення до загальної картини . Стеля має залишити або хороше враження , або бути нейтральним , щоб не псувати враження від загального інтер'єру .

Величезну роль в оформленні стелі відіграє вибір фарби. Причому не тільки через колір , але і завдяки якості фарби може скластися те чи інше враження .

Сучасні виробники сьогодні наповнили ринок різними силіконовими , акриловими та іншими фарбами. Кожна з них має певні переваги, тому неможливо віддати перевагу будь фарбі з усього арсеналу . Кожна гарна по -своєму.

 • Якщо ви вирішили пофарбувати стелю спальні , то вам краще всього скористатися латексної акриловою фарбою . Два шари такої фарби не тільки змінять колір вашої стелі , але і перекриють тріщини шириною до 1 мм. Ця фарба хороша в кімнатах , де немає паротворенням і вологи.
 • У приміщенні , де є пароутворення і підвищена вологість , наприклад у ванній або в кухонному приміщенні , краще використовувати силікатну фарбу. Як відомо , підвищена вологість створює сприятливі умови для утворення мікроорганізмів. Для силікатної фарби не потрібно додавання антисептиків , так як вони вже є в її складі .
 • На цьому тлі виграє силіконова фарба. Вона поєднує гідності акрилової і силікатної фарб. Вона дуже еластична , тому може перекривати тріщини , що перевищують 2 мм в ширину. Через свої вологовідштовхуючих властивостей , застосовується в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • Найпопулярнішими і прийнятні для гіпсокартону є водоемульсійна і вододисперсійних фарби. Складно віддати перевагу якійсь із цих фарб , так як кожна гарна по -своєму. Наприклад , водна дисперсія має певними вологовідштовхувальними властивостями і забарвлену ній поверхню можна протирати вологою серветкою , а при потребі навіть помити щіткою. Водоемульсійна фарба ж дозволяє урізноманітнити ваш стеля самої різної гамою кольорів.

Починаємо фарбувати стелю водоемульсійною интерєрною фарбою

Підготуйте фарбу в точності , як сказано в інструкції з її застосування . Найчастіше її досить добре перемішати , хоча деякі види фарби потребують додавання в них води ( відсоток води вказується в інструкції). Починаємо фарбувати. Головна складність у фарбуванні водоемульсійною фарбою - домогтися однорідного шару нанесення фарби. Для цього , необхідно , щоб поверхня шубки валика була повністю покрита фарбою. Умочіть валик у малярний лоток і кілька разів проведіть їм по пологій частині лотка. В іншому випадку , тобто якщо валик буде не повністю просякнутий фарбою , він дасть плями , від яких складно буде позбутися.

Фарбування виробляєте паралельними смугами , що йдуть з боку вікна . Смуги повинні перекривати один одного на 2-4 см. робіть валиком енергійні і чіткі рухи. Для рівномірного забарвлення стелі , буде потрібно нанести 2-3 шари фарби. Намагайтеся фарбувати так , щоб шари були , як можна більш тонкими - так забарвлення буде більш однорідним.

Кожен новий шар фарби наноситься перпендикулярно попередньому і після того , як він повністю висохне , в іншому випадку фарба ляже не рівно .

Фінішний шар фарби , обов'язково повинен бути спрямований у бік вікна . Це замаскує можливі похибки фарбування і зробить їх непомітними. Після того , як основна поверхня стелі забарвлена , візьміть кисть і обережно підкрасьте ті місця , де ви не змогли підібратися валиком.

 

Рекомендації по фарбуванню стелі водоемульсійною фарбою

Перед тим , як приступити до фарбування стелі водоемульсійною фарбою , уважно ознайомтеся з рекомендаціями , які ми вам дамо . Це допоможе вам досягти хороших результатів і заощадить ваш час і нерви.

- Під час фарбування , час від часу переривайте роботу і огляньте стелю з боку , під іншим кутом ,

- так ви зможете побачити місця , які недостатньо фарбувати .

- Фінішний шар фарби краще всього наносити новим валиком ,

- так фарбування буде більш якісною.

- Другий шар фарби краще всього наносити на наступний день після фарбування першого ,

- перший шар добре вбереться в поверхню і буде основою для наступних шарів.

Фарбування стелі - це та робота, при якій дуже важливі такі якості , як терпіння і акуратність. Не поспішайте . Уважно вивчіть технологію фарбування , купіть фарбу від відомих виробників , приготуйте інструмент і лише після цього приступайте до роботи. Не переживайте - у вас обов'язково все вийде. Щасти !

 

Фарбування стін водоемульсійною фарбою

Процес фарбування стін водоемульсійною фарбою вважається одним з найпростіших. Але саме сьогодні водоемульсіонка стала популярною і дуже затребуваною. Чому? Тому що, по-перше, цей вид є екологічно чистим, нешкідливим і не токсичним. По-друге, сама фарба має білий колір, але досягти будь-якого відтінку кольору допомагає пігментна паста, яку зазвичай додають в неї. А різноманітність кольорів в плані колірної гами величезне. По-третє, сам процес фарбування простий і легкий. Тому пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою у власній квартирі може будь-який її господар в незалежності чоловік це чи жінка.

Підготовка водоемульсійної фарби

Підготовка фарби

Отже, все починається з того, що фарбу необхідно підготувати до нанесення. Для цього в неї додається звичайна вода (по рекомендації , що вказана на упаковці), і готуючи суміш ретельно розмішують. Це можна зробити за допомогою віночка на дрилі, будівельним міксером або руками. До речі, водоемульсіонка НЕ роз'їдає шкіру рук, але краще використовуйте механічні інструменти. Після того, як суміш буде розмішена, можна додавати пігментну пасту. Тут дуже важливо зловити той колір, який ви хочете побачити в кінцевому результаті, тому пігментну пасту необхідно додавати невеликими дозами, ретельно розмішуючи. Неприпустимо залишати розводи колера в загальній масі.

Увага! Для фарбування стін однієї кімнати необхідно підготувати одну порцію фарби з кольором. Тому що зловити точно такий же відтінок у знову підготовлюваній порції практично неможливо. Це важко висококваліфікованим майстрам, а новачкам це і тим паче не під силу. До того ж відзначимо, що рідкий матеріал має більш яскравий відтінок, ніж той, нанесений і просохлий.

 

Процес фарбування

Фарбування стін валиком

Для того щоб пофарбувати стіни водоемульсійною фарбою, необхідно підготувати кілька інструментів. Їх усього два:

 • малярний валик;
 • малярна кисть.

Можна для нанесення використовувати краскопульт, але він не завжди є в наявність у будинку, де господар сам проводить ремонтні роботи, а купувати його спеціально тільки для цього не варто. Тому краще всього використовувати валик для поверхонь і кисть для кутів. Є ще один момент, на який необхідно звернути особливу увагу, це шубка на валику. Для водоемульсії найкраще купувати хутряну шубку, не помилитеся.

Отже, процес починається з того, що підготовлену фарбу наливають у лоток, куди занурюють валик. Його віджимають про ребристу поверхню лотка, і наносять фарбу на поверхню. Зазвичай зафарбовують її в два або три шари. Між шарами не варто вичікувати, щоб попередній посох. Водоемульсіонка наноситься один на одного, так би мовити, по мокрому. Але і тут є один нюанс, який відбивається на якості фарбується.

У тому випадку, якщо водоемульсійна фарба наноситься в два шари, то перший повинен в обов'язковому порядку наноситися тільки по горизонталі. А от другий тільки по вертикалі. Якщо фарбу було вирішено наносити в три шари, то перший наноситься по вертикалі, другий наноситься по горизонталі, третій знову по вертикалі.

У тому випадку, якщо водоемульсійна фарба наноситься в два шари, то перший повинен в обов'язковому порядку наноситися тільки по горизонталі. А от другий тільки по вертикалі. Якщо фарбу було вирішено наносити в три шари, то перший наноситься по вертикалі, другий наноситься по горизонталі, третій знову по вертикалі.

І трохи про витрату водоемульсії. Приміром, на стіни кімнати, площа якої становить шістнадцять квадратних метрів, буде потрібно 6-8 літрів. Це при стандартній висоті стель.

Як бачите, приготувати водоемульсійну фарбу і пофарбувати нею стіни не дуже складно. Тут головне все правильно зробити і нічого не переплутати. Особливу увагу консистенції, тому що густа фарба залишить на стінах розлучення в місцях перекриття шарів. Консистенція молока буде в самий раз.

 

end faq